Dayanışma

Dayanışma
reklam

Dayanışma

Seviyeli sohbet ortamı olan Yazsohbetim Dayanışma ile alakalı sizlere bilgi vermek istiyor: Dayanışma hastalıkta sağlıta iyi günde mutlu günde dar günde zor günde en çaresiz kaldığında birilerine ihtiyacın olduğunda yani her olumlu yada olumsuzlukta kol kanat germe yardım etmedir birbirine dayanarak ve birbirinden güç alarak cesaret vererek onun gücüne güç katmaktır toplulumumuzda dayanışmanın çok önemli bir yeri vardır. Gelişmiş ve yetişkin bireyler olarak bunun farkındayıztoplumda en etkili ve en önemli yeri olan insan guruplarıdır aile aile olmak aile içi dayanışma yardımlaşma ceserat vermek teselli vermek mutluluğunda sevilmek üzüntüsünde yanında olmak yol göztermek ve benzeri bunlar gibi birçok önemli adımların hepsini barındırır.

Sohbet Chat

Öncelikle ailelerimizden alırız bütün eğitimlerimizi karakterlerimizi ve huylarımızı onlar bize çok şey ögreir ve hayata hazırlarlar. Doğal yaşamda bir birimizden fikir alış verişi yaparak yaşıyoruz aslında bu bile birer dayanışma örneğidir. Köylerde kasabakarda resmi kurumlarda topluluklarda şehirlerde kentlerde sosyal medyada ve heryerde dayanışma ve yardımlaşmanın çok güzel örnekleri vardır insanların yararına yapılan her türlü faaliyet atılan her ürlü adım söylenen her güzel düşünce ve gidilen mesafesi önemli değil her türlü yol birer dayanışma örneğidir. Yardımlaşma ve dayanışma maddi ve manevi öğeleri içerir yani toplumumuzda insanlara yarım edicek olursak bu yardım maddi de olabilir maneviyatıda dayanabilir Yeterki dostlarımızın sevdiklerimizin neye ihtiyaçlarının olduklarını bilelim ve ona incitmeden kol kanat gerelim böylelikle güzel bir dayanışma içinde insanlar arasında ne zor gün kalır kişilerin hayatında prüzler kalkar nede ekonomik olarak eksiklik kalır kazanılan bu güzel dayanışma örneği ile herkez eşitlenmiş olur.

Yazsohbetim

Hayatımızda oluşturulan dayanışmalar sayesinde insanlar sosyalleşir birlik ve beraberlik oluşur birlik ve beraberlik tam ise kuvvet doğar ve insanlar
duygu düşünce ve ortak ihtiyaçlarıyla birbirlerine karşılıklı olarak bağlanır . Bu unsurlarla çaresiz anlarda uzatılan bir el toplum içinde hızla gelişerek çoğalır böylelikle insanlar dayanışma ve birliktelik sayesinde daha çabuk ve daha çok iş yaparlar bu konuyla ilgili atalarımızın güzel sözlerinden bir kaçı şöyledir :
Bir Elin Nesi var İki Elin Sesi Var
Birlikten Kuvvet Doğar
önemli dizelerimiz vardır…

Dayanışma

Dayanışma

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

125

yok

BENZER KONULAR

sohbetet

Kullanıcıların daha rahat ve ferah bir ortam da sohbet etmeleri için ...

Adana sohbet

Adana Sohbet siteleri kanallarında sizlerde keyifli ve eğlenceli zamanlar ...

kayseri sohbet

kayseri sohbet siteleri kanalların da sizlerde artık daha keyifli ve eğlenceli ...

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?